Redakcja KR

Najświeższe informacje

Pogórze Przemysko Dynowskie, 12.07.2021

Najświeższe informacje, prosto z placu boju!

Wszystko znajdziecie na naszych social mediach, polecamy profil FB Duch Pogórza

Tu wrzucimy ważne sprawy, aby nie umykały waszej uwadze.

Podczas zawodów organizujemy zbiórkę, która dotrze zarówno na granicę jak i w głąb Ukrainy.
 
 
Zbiórka jest dobrowolna i nikogo do niczego nie zmuszamy. Otrzymaliśmy aktualną listę rzeczy jakie w tym momencie są potrzebne.
-Bielizna damska zwłaszcza majtki.
-Skarpery męskie.
-Leki! Gorączka, gardło, furagina, elektrolity, glukoza, nospa, na kaszel.
-Batony proteinowe lub porostu batony - dla żołnierzy i cywilów.
-Karma dla psów i kotów.
 
Serdecznie zapraszamy na ultra spotkanie z Rafałem Bielawą, które odbędzie się 25.03.2022 o godz 19:00 gdzie Rafał opowie nam o swoich doświadczeniach w biegach ultra, przygotowaniach, sukcesach i porażkach, czyli o tym jak biec dalej i lepiej. Tematem przewodnim będzie Główny Szlak Beskidzki, ale nie zabraknie czasu na pytania. W oczekiwaniu na spotkanie zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Podążaj za czerwonym królikiem” youtube.com/gorytv, który stanowi krótki zapis relacji zmagań na trasie z Wołosatego do Ustronia.
 
 
Rafał Bielawa to specjalista od długich i bardzo długich biegów górskich. Przygodę z bieganiem rozpoczął w 2012 roku startując w Maratonie Warszawskim. Od początku przygody z tym sportem ciągnęły go jednak biegi ultra. Zajmował wysokie lokaty w wielu biegach górskich w Polsce, m.in. zwycięstwo w Biegu 7 Szczytów (240 km wokół Kotliny Kłodzkiej), Biegu Rzeźnika Hardcore i Enigma (odpowiednio 100 i 36 km Bieszczadach), drugie miejsce na Ultramaratonie Magurskim (ok. 100 km w Beskidzie Niskim) i na Kaszubskiej Poniewierce (100 km), trzecia pozycja na Chudym Wawrzyńcu (100 km w Beskidzie Żywieckim), czy drugie miejsce wśród Polaków w największej w Europie imprezie biegowej Ultra-Trail du Mont-Blanc (170 km w Alpach). Szuka jednak nowych wyzwań i kilkakrotnie bił rekordy pokonania najdłuższych szlaków turystycznych w Polsce i tak: Główny Szlak Beskidzki ok. 500 km (z Kamilem Klichem bez suportu w 2015 roku: 150 h 50 min, w 2017 roku z suportem: 108 h 55 min i ostatnio w 2021 roku: 98 h 50 min) i Główny Szlak Sudecki ok. 440 km (82 h 46 min). W niedalekiej przyszłości chce pokonać najdłuższy szlak w Pirenejach, czyli sławne GR10 (880 km i 50 tys. metrów w górę).
 
 
 

pozostałe informacje